Tuesday, October 23, 2012

رییس جمهور: همه کاره یا هیچ کاره؟دیروز من جایی بودم ٬ بحث نامه اخیر رییس جمهور به رییس قوه قضاییه مطرح شد و بعد به موضوعات دیگری -منجمله اقتصاد و دلار وغیره هم کشیده شد. وانگار که ملت همه حقوق شان را به دلار می گیرند و به دلار خرج می کنند و همه سفرهایشان را به خارج از کشور می کنند که اینقدر بالا یا پایین رفتن دلار برایشان اهمیت حیاتی پیدا کرده است. بهرحال هرکسی رسما هرچیزی در مورد رییس جمهور خواست گفت و من در سکوت به کارم ادامه دادم و در عین حال به حرفهای آنها گوش می دادم -و البته آنها می دانند من طرفدار احمدی نژاد هستم- بعد ناگهان یکی از آنان رو به من کرد و گفت : چه تحملی داری! این حرف ها را می شنوی و اعتراضی نمی کنی و من در جوابش گفتم : «خب! شماها نظرتان با من متفاوت است ولی حق ابرازش را دارید چون اگر کسی در این مملکت حق ابراز نظرش را هم نداشته باشد که وضع باید خیلی خراب باشد.» بعد همان فرد ناگهان زد زیر خنده و به بقیه گفت :« می بینید؟ طرفدارهایش هم مثل خودش زبان درازند و متلک می اندازند.» ( در حالی که من اصلا قصد متلک گویی نداشتم ولی او حرف من را متلک برداشت کرد) . اما این حرف ها - و سرمقاله پریشب کیهان که در آن از مصلحت هایی دم  زده و عدم اجازه بازدید رییس جمهور از زندان او.ین را توجیه ( و به نوعی ماستمالی) کرده٬  من را به این فکر انداخت که واقعا فارغ از هیاهو ها و لج و لجبازی های سیاسی رییس جمهوری که ۷ سالست در مسند قدرت است و چند ماهی دیگر به پایان دوره اش نمانده حق دیدار از یک زندان را ندارد؟  ( بگذریم که رییس جمهور در نامه دومش + نوشته شاید قصد او حتی دیدار با جوانفکر نبوده و فقط می خواسته از این ندامتگاه بازدید کند.). واقعا سیاسیون ما کجا ایستاده اند؟ ما کجا ایستاده ایم؟ 

- کیهان پریشب نوشته بود که رییس جمهور حق نداشته نامه خودش به رییس قوه قضاییه را علنی کند. اما من عقیده دارم بدون رجوع به اتفاقات ۷ سال گذشته نمی توان پاسح درخوری به کیهان داد : ۱- یک بار نامه آقا به ٰاحمدی نژاد علنی شد . چه کسی این کار را کرد ؟  خود آقا یا احمدی نژاد یا طرفی سوم - که یکی از اعضای هیئت رییس مجلس قبلی بود - و موضوع به او هیچ ارتباطی پیدا نمی کرد ؟ و در آن زمان آیا کیهان بازهم از افشای نامه محرمانه ابراز ناراحتی کرد یا مثل همیشه آب را گل آلود کرد و از رییس جمهور طلبکار شد؟  ۲- بار دیگر احمدی نژاد به دیدار یکی از فقهای محترم قم رفت و در آن دیدار اتفاقات سازمان ملل و حرف هایی که وزیر خارجه ---بعدا دشمن شده اش-- به او گفته بود را برای آن فقیه عالیقدر تعریف کرد. فیلم این ماجرا پخش شد. آیا کیهان پرسید یکی از اعضای آن بیت محترم به چه اجازه ای چنین فیلمی را پخش کرده است؟ خصوصا که جلسه خصوصی بود و کسی که فیلم را منتشر کرد نه خود آن فقیه و نه رییس جمهور بودند. ۳- رییس جمهور نامه ای به استانداران و فرمانداران نوشته بود و از آنها خواسته بود زیر بار فشارها و دخالت های بی جای نمایندگان مجلس در امور مدیریتی شهرستان یا استان خود نروند.این نامه را سایت ... نیوز که طرف سوم محسوب می شود٬ منتشر کرد. آیا کیهان بازهم سوالی کرد یا نه ؟ اینها فقط سه مورد دم دستی هستند که نگارنده به یاد دارد ولی موارد بیشتری هم مطمئنا در کار بوده است. سوال اینجاست که اگر رییس جمهور نامه ای که خودش نوشته شده است را منتشر کند متهم به انواع فرافکنی ها و تلاش برای خدشه دار کردن حیثیت و مصلحت وچه و چه می شود ولی اگر دیگرانی نامه نگاری های او را منتشر کنند هیچ وقت مورد سوال یا بازخواست قرار نمی گیرند. به نظر من رییس جمهور کاری را کرده که با او کرده اند. « جوابِ
های٬ هوی است» - بعلاوه کیهان بگوید بلاخره رییس جمهوری که ۲۴ میلیون نفر به او رای داده اند حق بازدید از یک مجموعه را دارد یا نه؟ اگر کار احمدی نژاد دخالت در امور قوه قضاییه است پس چرا مجلس و قوه قضاییه در کار او دخالت می کنند. اگر نیست پس اجازه و مصلحت و این بازی ها را درآوردن چیست ؟

-- طبق این لیستی که سایت صریح نیوز منتشر کرده
+ این افراد در چند سال گذشته از زندان او.ین دیدار کرده اند:  بازیکنان تیم پرسپولیس مرداد ۹۱- خانم مشیری همسر آقای قالیباف  شهردار تهران در سال ۸۶- خود‌ اقای قالیباف در سال ۸۷ ( لیست این سایت شامل سایر زندان ها هم می شود). حالا سوال اینجاست : همسر شهردار تهران می تواند از زندان دیدار کند٬‌ بازیکنان تیم فوتبال می توانند از زندان دیدن کنند و بعد رییس جمهور قانونی کشور که طبق قانون اساسی نفر دوم این کشور است حق بازدید از قبل اعلام شده - چه برسد به از قبل اعلام نشده !- را ندارد ؟ هرکسی می تواند متوجه بشود که اینجا پای موضوعاتی دیگر در میان است. موضوعات ( یا غرض ورزی هایی) که قوه قضاییه نمی خواهدعلنی کند و رییس جمهور مصر به مطرح کردن آنهاست.
 
--- سایت الف در مقاله ای به نام دستور کار از اقدامات اخیر رییس جمهور به نوعی انتقاد کرده و نوشته که مشخص نیست دستور کار رییس جمهور چیست؟ واز برنامه رییس جمهور برای تشویق مدال آوران المپیک و روز حافظ و اینکه قصد بازدید از او.ین را دارد انتقاد کرده اما همانطوری که بعضی ها در کامنت های همان نوشته جواب داده اند از رییس جمهور چه توقعی دارند؟ مثل پروفسور بالتازار یک معجون جادویی درست کند وبا خواندن اجی مجی لاترجی هرمشکلی را حل کند؟ آنهم بخشی از مشکلاتی که مسببش آقایان هستند نه او ؟ واقعا از رییس جمهوری که رییس مجلس قانون او را لغو می کند ٬ نماینده ها در امورش دخالت می کنند ٬ اختیار و سکان سیاست خارجی را از او گرفته اند و خیلی ها دلشان می خواهد حتی کمیته مشورتی درست کنند و به حالت فوق العاده کشور را اداره کنند بلکه برای چند روز احساس ریاست جمهوری را هم داشته باشند- دیگر چه توقعی دارند؟ وقتی حتی در مورد یک مدیر دست دوم - که در حوزه اختیارات وزیر است- مدتی کشور را به هم می ریزند ٬ وقتی دائم چماق استیضاح و رای عدم کفایت و بنی صدریزاسیون را به رخ می کشند و می گویند صدارتش دیگربه صلاح نیست ٬ پس چه توقعی از او دارند ؟  توقع دارند سرخم کند و زیر بار حرف آنها برود؟ بعضی ها سرخم می کنند  اما بعضی ها مثل احمدی نژاد سر خم نمی کنند. رییس جمهور یا شخص دوم هست یا نیست. اگر هست پس فرمانش لازم الاجراست. اگر نیست پس دیگر چه انتظاری دارند ؟ نمی شود « نومن به بعض بود و نکفر به بعض ». احمدی نژاد همینطوری هم که به سحر و جادو و فرقان و فرماسونری و اولین خطر از صدر اسلام تا حالا متهم شده است.  والله ابوجهل و معاویه و شمر و یزید و خولی را هم بزرگترین خطر از صدر اسلام معرفی نکرده اند که او یا اطرافیانش را کرده اند. از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ هم هر کسی بیاید هرکاری کند وهرگِلی به سر مردم بگیرد و هر خرابکاری که بکند همه را پای دولت های احمدی نژاد خواهد نوشت.

---- می گویند از آدمی که چیزی برای از دست دادن ندارد باید ترسید. اما من می گویم از آدمی که چیزی برای از دست دادن دارد ولی نمی ترسد که آن را از دست بدهد باید بیشتر ترسید.  احمدی نژاد دیگر به این نقطه رسیده است. من جای سیاسیون بودم از این مرحله  به بعد دیگر پا روی دم احمدی نژاد نمی گذاشتم چون کارهای او -خوشمان بیاید یا بدمان بیاید غیر قابل پیش بینی هستند- و یک موقع  و درست در زمانی که توقعش را ندارند می زند تمام کاسه و کوزه و محاسبات آنها را به هم می ریزد.

----- همه ما ممکنست لحظاتی را تجربه کرده باشیم که به هیچ وجه حاضر نیستیم زیر بار حرف زور برویم. حتی اگر به ضررمان باشد یا بمیریم حاضر نیستیم  چون حرف زور خودش نوعی زور است. نگویید مسئله کشور و تحریم ها ودشمن و .. است که دشمن بیشتر از اینکه آن سوی مرزها باشد در آستین خودمان جا خوش کرده است٬  تا بحال احمدی نژاد هرچه سکوت و مدارا کرده دقیقا به همین دلایل بوده  اما به این نامه های اخیر به نظر می رسد او هم به این نتیجه رسیده که گاهی باید به ندای « بچرخ تا بچرخیم» لبیک سر داد.

------ اخرین دسته گل نمایندگان مجلس بسیار مستقل ! اینست که تصمیم گرفتند طرح تفحص از دانشگاه آزاد زمان جاسبی را به تعویق بیندازند. + درست مثل بدهی های بدهکاران به بانک ها که به عقب انداختند. درست مثل طرح نظارت بر مجلس که به همین سرنوشت دچار شد. این شبها سیما سریال کیف انگلیسی را دوباره نشان می دهد. دیدنش را از دست ندهید!***پی نوشت : این نوشته در حد فهم نویسنده از اوضاع و جریانات سیاسی کشور بوده و هیچ ارتباطی به جایی یا کسی ندارد. در سایتی که فیلتر شده منتشر می شود و بدون اجازه نویسنده کسی حق انتشار آن را در سایت های (خصوصا فتنه گر) ندارد. مطالب این وبلاگ فقط برای خوانندگان محیط وب است.


1 comment:

Anonymous said...

ظاهرا احمدی نژاد دیگر شکست خورده است. مافیای شکل گرفته در کشور شکست ناپذیر است.