Sunday, May 12, 2013

اسراییل را بایکوت کنیددر چند روز گذشته اتفاق جالبی افتاد که البته در ایران هم خیلی کم مطرح شد : اینکه دانشمند معروف فیزیک اسیفن هاوکینگ اعلام کرد بخاطر رفتار اسراییلی ها با فلسطینیان حاضر نیست در کنفرانسی که ماه آینده در اسراییل برگزار می شود و ریاست آنرا شیمون پرز رییس جمهور اسراییل برگزار کند شرکت کند و در واقع این کنفرانس را بایکوت می کند. از دیگر شرکت کنندگان در این کنفرانس تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس و بیل کلینتون رییس جمهور اسبق امریکا هستند. 
بعد از اعلام این تصمیم که ضربه بزرگی برای حیثیت اسراییل و جامعه آکادمیک آن بود طبق معمول سیل تهمت ها و ناسزاها بود که علیه هاوکینگ روان شد. البته عده ای هم بودند که از این تصمیم حمایت کردند. رییس دانشگاه کمبریج جایی که هاوکینگ در آن تدریس می کند بلافاصله بعد از تصمیم او اعلام کرد دلیل هاوکینگ نه سیاسی بلکه بخاطر وضعیت جسمانی اش بوده است. اعلامی که از طرف خود هاوکینگ رد شد. حالا بعد از چند روز معلوم شده است از جمله کسانی که در این تصمیم هاوکینگ نقش داشته اند زبان شناس و فعال سیاسی معروف امریکایی نوام چامسکی بوده است. چامسکی همراه با دست کم ۲۰ دانشمند دیگر طی نامه نگاری هایی با هاوکینگ از او خواستند بخاطر مردم فلسطین و سختی هایی که از جانب اسراییل بر آنها وارد می شود به کمپین بایکوت علمی فرهنگی اسراییل بپیوندد. که البته جواب مثبتی هم گرفتند. 
در جامعه غرب افرادی مانند چامسکی کم نیستند. یکی دیگر از این افراد ریچارد فالک از کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل است که بارها گزارش هایی در مورد نقض گسترده حقوق بشر در اسراییل به سازمان ملل ارايه کرده است. دیگری قاضی ریچارد گلدستاین اهل افریقای جنوبی است که رییس کمیته بررسی جنایات اسراییل در غزه بود و گزارشش نشان می داد اسراییل در غزه مرتکب جنایات جنگی شده است. این افرادی که من اینجا نام بردم جزو مطرح ترین و سرشناس ترین مخالفان اسراییل در سطج بین المللی هستند که البته در رسانه هایی چون سی ان ان و بی بی سی غیر ممکن است بتوانید ردی از آنها یا کمترین اشاره ای به آنها را پیدا کنید و در کنار آنها صدها و هزاران فعال دیگر مخالف اسراییل در سراسر جهان و منجمله خود اسراییل! هم وجود دارند. مثلا در اسراییل امیره هاس  و گیدئون لوی دو روزنامه نگار معروف هستند که بر خلاف سیاست های اسراییل و در جهت فلسطینی ها همواره قدم برداشته اند . به اینها اضافه کنید سازمان های حقوق بشری در اسراییل مانند بیت سلم ٬ گیشا و ... را که همیشه در نشان دادن مدارکی از خشونت ها اسراییلی ها پیش قدم بوده اند. در بسیاری از موارد هم فعالان عضو این سازمان های حقوق بشری هستند که در گذرگاه های اسراییلی-فلسطینی می ایستند و به فلسطینی ها برای عبور از گذرگاه کمک می کنند یا حتی زمانی بچه ها و بزرگسالان بیمار فلسطینی را از خانواده هایشان تحویل می گیرند ٬‌در بیمارستان های اسراییل مداوا می کنند و بعد به خانواده های فلسطینی برمی گردانند.
جالب اینکه درصد قابل توجهی از افرادی که در بالا نام بردم مانند چامسکی ٬ فالک٬ لوی ٬ گلدستاین و دیگران.... همگی یهودی هستند و این نشان می دهد یهودی بودن هیچ ارتباطی با اسراییلی بودن یا هوادار صهیونیزم بودن ندارد. هاوکینگ هم که از اساس ایتیست یا خدانشناس است و اصلا خدا را قبول ندارد. 

 سید و سالار شهیدان امام حسین بن علی (ع)  فرموده اند: « اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.»

در روایات آمده در میان یاران امام زمان گروه هایی منسوب به ادیان دیگر هم هستند از یهودیت و مسیحیت و درعوض مخالفانی هم برای حضرتش هستند از میان علمای دین اسلام. بگذریم که عده ای در داخل ایران برای یک مشت رای بیشتر حاضر نیستند مخالفت علنی با اسراییل و اسطوره هایش را برزبان بیاورند. بهترست اگر دین نداریم لااقل مرام آزادگی را از بی دین ها و بعضی پیروان ادیان دیگر یاد بگیریم.

این هم وب سایت رسمی کمپین بایکوت اسراییل +